sobota, 11 października 2014

Święto światła

Od paru lat nastała moda na organizowanie święta światła. W Łodzi od 2011 roku organizowany jest Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła – Light. Move. Festival. Odbywa się na głównej ulicy miasta – Piotrkowskiej, w tym roku od 10 do 12 października.


 A oto, jak wygląda w naszym amatorskim obiektywie:

 
 


 

 
 
 
 
 

 


 

I kto teraz powie, że Łódź to szare miasto, że nic tu się nie dzieje, albo że młodzież stąd ucieka?
No dobra, młodzi może uciekają, ale wczoraj byli i to tłumnie. A w ogóle to nie pamiętam nigdy takich tłumów na Piotrkowskiej. 
W tym roku to już nasze drugie obchody święta światła, bo wcześniej załapaliśmy się na imprezę „Uznam - wyspa światła” w Świnoujściu. Trwała tylko jeden wieczór 4 października. Było inaczej niż w Łodzi, ale też fajnie, zwłaszcza że dla mieszczuchów z centralnej Polski dodatkowy urok miało to, że impreza odbywała się na plaży. Te kilak zdjęć poniżej nie oddaje niestety urody pokazu fajerwerków, który trwał wprawdzie znacznie krócej niż konkurencyjny w sąsiedzkim Ahlbeck, ale za to był dużo intensywniejszy.


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. I to jak. Zdjęcia niestety nie oddają ruchu i muzyki, a to dopiero tworzyło efektowną całość.

   Usuń
 2. WOW piękne a jakie parasolki genialne, kreatywny pomysł. Świetna idea z tym festiwalem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parasolki wyróżniają się, bo na zdjęciach nie widać niestety, jak fajne były inne projekty. Na zdjęciu jest tylko jeden element składowy projekcji, ruchu, zmieniających się obrazów, którym towarzyszyła muzyka. Naprawdę było na co patrzeć :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...